Otázky Václava Moravce - ukažme lídry v jejich plné nahotě, i nahotě mysli!

 

 Otázky Václava Moravce - ukažme lídry v jejich plné nahotě, i nahotě mysli!

Jedním z nejsledovanějších pořadů na českých televizích mohl být pro obyvatele Pardubického kraje po úterní 21. hodině diskusní pořad Otázky Václava Moravce, tentokrát představující lídry politických stran, které mají šanci uspět při volbách do krajského zastupitelstva právě na Pardubicku. Po jeho částečném shlédnutí, neb mne už v závěru zmohla dřímota, a nedivím se tak ani knížeti Schwarzenbergovi, jenž usíná pravidelně i na veřejnosti, mi ale nezbývá než konstatovat, že jestli máte přátelé pouze tyto vůdce, které jste umístili na přední pozice kandidátek, tak Bože chraň celý Pardubický kraj!

Ne, že bych nečekal, že se všichni budou distancovat od všeho, co nám v Pardubickém kraji skřípe, nebo spíš nefunguje vůbec. To jsme očekávat museli. Vždyť není nic jednoduššího, než se bránit tím, že za chyby v krajské nemocnici může předchozí "modroptáční" vedení Pardubického kraje, anebo že za dopravní obslužnost může soukromá firma, která špatně komunikovala se starosty i úředníky a vedením kraje. Prostě já nic, já muzikant, zvolte mě, já vám ukážu, jak to budeme dělat stoprocentně lépe. Ale ouha, co se stalo, když se náš krajan z Letohradu, inteligentní moderátor Vašek Moravec přeptal, jak že si to jednotliví kandidáti představují..? Nicneříkající vykrucování se, operativní řešení, které se při debatě připletlo na jazyk - svést odpovědnost k zachránění nemocnic na pojišťovny, prostě hrůza.

 Nepřipravenost jednotlivých diskutujících zcela jasně vykresluje odpověď neznámé to v politice kandidátky hájící údajně zájmy menších a středních obcí - NETUŠÍM... Proboha, když už se stavím do pozice lídra jakéhokoli politického uskupení a jdu do debaty u kulatého stolu, kde jsou více než jasná témata, musím být připraven se o nich fundovaně bavit!!! Mne jako voliče v Pardubickém kraji jste nepřesvědčil nikdo, že jste připraveni zodpovědně vést krajskou radnici tak, abychom neměli druhé nejnižší mzdy v zemi, prakticky žádný turistický ruch, jen prapodivné utrácení dotací do čehokoli jen proto, že je třeba je rychle utratit, dokud je "euroruka Páně" ještě otevřená. Každopádně děkuji kolegům z České televize, že jste měli vy, diváci, možnost na vlastní oči vidět přímé reakce našich krajských politiků. Vidět je v tom světle, které my při své novinářské práci vídáme běžně. Totiž, že není až tak důležité, jestli mají moje slova nějaký smysl, hlavně, že se to pokusím zabalit tak, aby tomu nikdo nerozuměl a pokud možno se dál nevyptával.

 To jste se ale, političtí lídři, trošku u kolegy Moravce spletli. Nejen, že je výborným a vždy připraveným moderátorem a případně i opozičním diskutérem v rámci jeho moderátorské etiky, ale zná dobře náš kraj, jezdí sem za příbuznými a toho jen tak rohlíkem neopijete. Jako třeba voliče na náměstích, pro které je stejně důležitější ten volební gulášek nebo párek s rohlíkem a pivko k tomu. Jen tak dál, do voleb je stále času dost!!!

Bohumil Roub, autor je vedoucím redaktorem TV Pardubice