Velkou pardubickou si politikařením zničit nedáme! Velkohubost a ztráta soudnosti!

A je to tady. Komunálky buší na dveře, a tak se zas máme na co těšit. Házení hnoje z jedné strany na druhou je už v našich končinách jistým folklórem, děje se tak i v jiných údajně kultivovanějších státech, ale co mě dokáže namíchnout, když si někdo bere do úst příliš velká sousta, která pak obratem vyvrhá. Mám na mysli údajnou kauzu zadluženosti Dostihového spolku a údajného ohrožení startu jubilejní 120. Velké pardubické steeplechase.

Mediální bublifuk zafungoval výborně, kolegové by se ale měli červenat, anebo nepracovat na věcech, kterým jen „zbla“ rozumějí. S velkou bombou přišla média, prý si Dostihový spolek musel vypůjčit milion korun, aby mohl odstartovat legendární dostih. Ha, ha, ha… Každý jen trochu rozumně uvažující člověk si dokáže spočítat, že při rozpočtu v řádech desetimilionů je takovýto překlenovací úvěr naprosto běžná věc. Sponzoři akce neplatí vždy měsíce dopředu, stejně jako výtěžek z vysílacích práv a hlavně vstupného přece přichází až po doběhnutí posledního koně, a to i po několika měsících.

Jenže tady nejde vůbec o to upozornit na fakt, že v pokladně Dostihového spolku není na akci rezerva, ale jde o to pošpinit konkrétní osoby, které za akcí stojí. Pak je pochopitelné, že dojde k úniku obchodních informací, bohužel nejspíš přímo ze středu Dostihového spolku. Když si pak projdete informace, kterými média operují, je vám hned jasné, kdo chce pošpinit koho. Volby se holt blíží. Ale proč ohrožovat na dobrém jménu akci, která je tu už přes sto let a k městu Pardubice neodmyslitelně patří?

Tomu neumím a nechci rozumět. Pánové politici, buďte alespoň trochu patrioti! Nebo se brzy dozvíme o interních zapeklitých záležitostech z hokeje nebo ploché dráhy? Taky byste se na tomhle přece mohli přiživit. Co na tom, že hokeji nebo Zlaté přilbě své životy věnovaly za jejich historii tisíce lidí. Nemohu jinak, než to nazvat velkohubostí a ztrátou soudnosti.

autor: Bohumil Roub – vedoucí redaktor TV Pardubice

(tento názor je názorem redakce)