Bezdomovec - gentleman vykradl dvacet chat, zajímalo ho oblečení a jídlo

Kuriózní případy vloupání do chat a chalup na Bohdanečsku vyřešili pardubičtí kriminalisté. "Od 5. června letošního roku nám převážně v územní působnosti Obvodního oddělení Lázně Bohdaneč a Pardubic 3 začaly přibývat případy vloupání do chat, chalup a zahrádkářských kolonií. Neznámý pachatel však za sebou nenechával spoušť, z chat neodnášel žádné cennosti, nářadí, ani zahradní techniku. Terčem jeho zájmu bylo jídlo a oblečení, deky a spacáky," řekla TVPCE EVa Maturová z pardubické policie.

Doplnila, že postupem času se jejich počet vyšplhal na rovnou dvacítku. "Do případu se vložili i pardubičtí kriminalisté. Jelikož se v minulých letech několikrát podobné skutky opakovaly a tehdy za nimi měl stát jeden člověk, kriminalisté si ověřili, zda se tentýž muž pohybuje na svobodě, nebo jestli si neodpykává předešlý trest. Jakmile zjistili, že není v žádném nápravném zařízení, začali se po něm shánět. Klec spadla včera ve večerních hodinách v Semtíně. Zde ho díky místní znalosti poznal jeden policista, který ho se svými kolegy zajistil," uvedla policejní mluvčí.

Různé úkony probíhaly už od včerejšího večera a i po celý dnešní den. Při výslechu se 58letý muž bez trvalého přístřeší ke všem skutkům přiznal. Zajímavé je, jakou místní a osobní znalost o majitelích chat, chalup a zahradních přístřešků, které zřejmě navštívil, má on sám. Svým jednáním tak měl způsobit škodu okolo 7.000 korun na věcech odcizených a okolo 18.000 korun na těch poškozených. V tuto chvíli je obviněn ze spáchání trestného činu krádeže a poškozování cizí věci za což mu v případě prokázání viny hrozí až 3 roky odnětí svobody.