(AKTUALIZOVÁNO) - 21letý mladík se zabil při útěku ze záchytky pádem do kolejí

Bezvládné tělo 21letého mladíka dnes odvážela v sedm hodin ráno pohřební služba z trati u Parama v Pardubicích. Muž skočil do kolejiště z mostní konstrukce nad železniční tratí. Jestli chtěl spáchat sebevraždu, anebo si myslel, že pád ustojí, policie netuší. "Vyšetřovacích verzí je několik," řekla na místě TVPCE mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Podnapilý dvacetiletý mladík nejprve řádil v areálu pardubických vysokoškolských kolejí v Polabiných. Ačkoliv nebyl zdejší student, údajně podle svědků se měl dobývat k někomu do dveří a přitom si způsobil hluboké řezné rány na ruce o rozbité sklo se,kterýma byl převezen lékařskou záchranou službou na ošetření do pardubické nemocnici. Tam se ale choval agresivně, a tak zdravotníci požádali o policejní dohled.Ti mladíka převezli s 2,33 promile alkoholu na záchytku. Během sepisování protokolu pak měl opilý muž policistům a zdravotníkům utéct. Je ale záhadou, kdyby se jednalo o nešťastnou náhodu, jak by se mladíkovi podařilo tak rychle překonat široké potrubí a hlavně ochrannou síť u zábradlí. "To vše teď musíme zjistit," doplnila mluvčí.

Podle všeho si muž myslel, že v mlze skáče ze zhruba pětimetrového mostu na měkkou trávu, ale přitom se smrtelně zranil o koleje.

Mladíkovo tělo leželo na trati při výjezdu z Pardubic směr Rosice a Hradec Králové, ale k omezení dopravy došlo jen částečně. Vlaky jezdily po vedlejší koleji a místem tragédie projížděly velmi pomalu.