Extraligový florbalový tým Sokol Pardubice na Liberec nestačil a opouští extraligu

Tři roky se florbalisté Sokola Pardubice bili v nejprestižnější české florbalové soutěži Fortuna extralize s nejlepšími domácími týmy. Po třech letech ale tuto soutěže opouští. Soutěž se jim nepodařilo udržet v 1. kole play-down, ve kterém podlehli FbŠ Bohemians Praha 2:3 na zápasy, ani ve 2. kole play-down, kdy nestačili na FBC Liberec a po prohře 1:3 na zápasy si příští rok zahrají první ligu. „Především si myslím, že je to obrovská škoda. V tuto chvíli jsme třetím největším klubem v České republice, máme více než šest stovek hráčů a také v našem A týmu mužů dostávají příležitost především naši odchovanci. V tomto směru jsme byli v extralize výjimečný,“ říká trenér Pardubic Miroslav Janovský.
Pardubický Sokol rozhodně nebyl v žádném zápase play-down horší, než jeho poslední dva soupeři. Ale v posledních utkáních sezony ho provázely stále stejné nepříjemnosti - slabá produktivita v útoku, chyby při blokování střel a bránění standardních situací, nevyužívání přesilových her. „Samotná hra rozhodně nevypadala špatně. Ve všech zápasech rozhodovali maličkosti a často i sportovní štěstí a to bylo tentokrát na hokejkách soupeřů,“ myslí si Janovský.
Důkazem jsou i poslední dva domácí zápasy. V obou utkáních pardubičtí florbalisté ještě v poslední třetině drželi všechny trumfy ve svých rukách. V sobotu vedli na začátku poslední části 4:2, v neděli sedm minut před koncem 4:3. Obě utkání ale v samotném závěru ztratili a k vyrovnání nepomohly ani závěrečné power-play. Pardubice také proto zažívají něco podobného jako v sezoně 2007/2008, kdy se také po třech letech rozloučili s extraligou, ale po roce se do ní zase vrátili. „Věřím, že se nám to podaří zopakovat. I v první lize chceme pokračovat v extraligovém duchu a do soutěže se chceme vrátit silnější, než jsme teď,“ dodává Miroslav Janovský