Feťák pod vlivem marihuany narazil do výlohy. Policisté mu našli v těle Cannabis

Prvního května policisté na Orlickoústecku měli poměrně klidný den, až na nějaké výjimky. O půl šesté večer vyjížděli k havárii osobního vozidla na Králicku. V nedaleké obci u Králík byla silnice pravděpodobně úzká třiatřicetiletému řidiči felície. Právě ve zřejmě nejširším a nejpřehlednější úseku, který v obci je, muž vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a tam narazil do prosklené výlohy jedné z prodejen.

"Policisté z Obvodního oddělení v Králíkách, kteří na místo dorazili, u řidiče provedenou dechovou zkouškou nezjistili žádný alkohol. Když ale přijeli na místo i muži zákona z dopravního inspektorátu, podrobili řidiče i zkoušce ke zjištění přítomnosti omamných látek. Ten byl pozitivní na Cannabis a muž byl vyzván k odběru biologického materiálu," řekla dnes Iveta Lehká z orlickoústecké policie.

Při dopravní nehodě byla způsobena škoda předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Při události nebyl naštěstí nikdo zraněn. Příčiny nehod jsou předmětem dalšího šetření a případy se policisté zabývají.