Hokejisté Pardubic rozdrtili Třinec 6 - 1. Tzn. v play - off je čeká pro změnu Třinec

Hokejisté HC Eaton Pardubice porazili v posledním kole základní části Třinec 6:1, ale na druhé místo to přesto nestačilo. Se Zlínem mají horší bilanci, a tak Eaton změří právě s Třincem své síly ve čtvrtfinále play off, které začne až v úterý 16. března.

Pardubičtí hokejisté sehráli těžký zápas, i když to podle výsledku není zřejmé. V první třetině vůbec nemohli najít recept na Oceláře z Třince a nastartovali je až dvě branky Petra Sýkory a slovenského Rada Somíka. Pak teprve přišel hokej, na který byli diváci dříve zvyklí. Z hráčů čišila zodpovědnost, chuť do hry, nechyběl tah na bránu. Dá se říci, že Třinec je nejlepším možným soupeřem pro čtvrtfinále play off, ale zase je otázkou, jak se za debakl v posledním vzájemném zápase bude chtít Východočechům odvděčit. Každopádně činovníci Třince byli po zápase tak vynervovaní, že nechtěli pochopit mírné zdržení při podávání večeří v hotelu Sport a hodlali odejít bez konzumace. Pak se stačili pohádat s pardubickými fanoušky...

Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1. Branky a nahrávky: 18:11 Zohorna (Pineault), 25:45 Sýkora (Pivko, Píša), 29:14 Somík (Cetkovský), 45:10 Kočí (Kolář II, Píša), 49:09 Starý, 58:55 Cetkovský (Somík, Pineault) – 44:26 Malec (Pospíšil, Polanský). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:6, navíc Platil (Třinec) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8204. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.