HRADOZÁMECKÁ NOC A TRADIČNÍ JIŘINKY V BÍLÉM A POD JEDNOU STŘECHOU

Hradozámecká noc a tradiční Jiřinky v bílém a pod jednou střechou

 

 

<!--[if gte mso 9]>

Normal
0
21


<![endif]-->

Východočeské muzeum v Pardubicích se tuto sobotu 3. září připojí k projektu „Hradozámecké noci“ Národního památkového ústavu a prodlouží otevírací dobu Rytířských sálů do 22.00. Spojovacím článkem všech otevřených komplexů se pro letošek stala bílá barva. Vzhledem k tomu, že ve stejnou dobu budou interiéry Zámku Pardubice patřit tradičním zářijovým Jiřinkám, přislíbili organizátoři speciální bílá jiřinková aranžmá. Vstupné do sálů bude od 18.00 do 22.00 20 Kč.

Úspěšný projekt Národního památkového ústavu – „Hradozámecká noc“ se bude letos poprvé konat i v Pardubicích na zámku. Východočeské muzeum v Pardubicích se totiž rozhodlo k akci připojit. A má pro to i dobrý důvod „Naším cílem je představit zámek v netradiční době a s netradičním programem jako místo, které je neustále živé a na které má smysl se vracet,“ vysvětluje smysl akce Mgr. Jitka Rychlíková, ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích a dodává, že první pardubická hradozámecká noc rozhodně bude mít zajímavou atmosféru.

Od pátku 2. září do neděle 4. září totiž bude zámek hostit již tradiční jiřinkovou výstavu, kterou ve spolupráci s VČM pořádá organizace ČSZ DAGLA. „V sobotu zůstanou Rytířské sály, v nichž budou instalovaná květinová aranžmá, otevřeny až do 22.00. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost nasávat vůni květin i dobovou atmosféru renesančních sálů až do pozdních večerních hodin,“ říká Rychlíková. Organizátoři zároveň přislíbili přizpůsobit výstavu leitmotivu letošní hradozámecké noci – bílé barvě. Barva nevinnosti se tak v sobotu snoubí s geniem loci renesanční perly východních Čech.

Jiřinky bude možné navštívit od pátku 2. září od 10.00 do neděle 4. září do 16.00, a to v normální otevírací době VČM s výjimkou soboty, kdy budou Rytířské sály otevřeny až do 22.00.