Jacek Morávek opustil ČSSD a asi míří k Zemanovi

Člen Zastupitelstva města Pardubice, dlouholetý regionální politik především v obvodu Pardubice - Polabiny za ČSSD Jacek Morávek se rozhodl opustit rodnou stranu. Podle kuloárních informací míří ke konkurenční straně bývalého předsedy Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že rok 2010 se už přezdívá "supervolební", bude jen zajímavé, kdo jej bude následovat.

 
oficiální tiskové prohlášení Jacka Morávka ze 4. 1. 2010 :
 
Vážené dámy a pánové,

dovoluji si Vám oznámit, že jsem ukončil své členství v České straně sociálně demokratické. Zároveň jsem vystoupil ze zastupitelského klubu ČSSD při Zastupitelstvu města Pardubic.

 
Po pečlivé úvaze jsem se rozhodl nerezignovat na svůj mandát a to zejména s ohledem na fakt, že jsem byl do zastupitelstva zvolen z nevolitelného patnáctého místa na kandidátce ČSSD díky přízni a podpoře stovek pardubických voličů.

Důvodem mého rozhodnutí je nesouhlas s vývojem v ČSSD. Nemohu se ztotožňovat s politickou korupcí, nedemokratickým způsobem řízení, hulvátskými osobními útoky i populismem, který je plný prázdných frází a nesplnitelných slibů. Mé další setrvání v ČSSD by znamenalo pouze rezignaci na hodnoty, se kterými jsem do politiky vstupoval. Současná ČSSD se bohužel stala pouhým zbožím, které je potřeba prodat za každou cenu a politický marketing vše ostatní zastínil.

Stále se ideově považuji za sociálního demokrata a i nadále budu ctít hodnoty solidarity, rozvoje právního státu a sociální spravedlnosti a budu usilovat, stejně jako za celých jedenáct let působení v pardubických zastupitelstvech, o hájení zájmů

pardubických občanů, jejichž podpory si velice vážím.

Morávek napsal Jan Kraus