Kamion na Rychnovsku skončil na střeše. Utrhla se pod ním zmáčená krajnice.

Rychnovsko - V Lupenici na silnici I/14 ve směru od Rychnova nad Kněžnou došlo ve středu před polednem k dopravní nehodě kamionu. Ten vjel na krajnici a skončil převrácený na střeše pod silničním náspem.


"Slyšeli jsme jenom ránu, to když se ten kamion převrátil. Řidič nám potom říkal, že při vyhýbání s protijedoucím autem vjel na krajnici a že se mu kamion sesunul a převrátil," řekl jeden ze stavbařů, kteří v místě nehody na druhé straně vozovky budují svodidla.
Podle prvním informací se nikomu nic nestalo, řidič byl s podezřením na poranění krční páteře převezen do nemocnice. Hasiči na místě zabezpečili vozidlo proti úniku kapalin a bude se čekat na vytažení kamionu. Provoz v místě dopravní nehody řídila policie kyvadlově. Příčina nehody je v šetření. Zjišťujeme další informace.
Svodidla na straně, kde kamion havaroval, mají být osazena ve čtvrtek. "Díky nehodě to budeme muset asi odložit, došlo totiž k poškození krajnice a bude se to muset nechat opravit. Proto zítra budeme dál pracovat na svodidlech na druhé straně," dodal jeden ze stavbařů.
Silnice je v této části velmi zrádná a svádí k rychlejší jízdě. V minulosti zde došlo k několika nehodám, kdy auta ze silnice vylétla.