Kůň přeběhl přes auto, zůstala po něm prošlápnutá palubní deska a díra ve skle

 Nezvyklý případ útoku živých koní na koně pod kapotou zaznamenali ve čtvrtek ráno policisté v místní části Hliníky. Jeden kůň z povedené trojice tu totiž přeběhl přes stojící auto, prošlápl mu čelní sklo a palubní desku a pak zmizel. Po pachateli policie pátrá.

"Ve čtvrtek 19. února v 4:45 hodin vyjížděla noční hlídka dopravního inspektorátu k dopravní nehodě na silnici III. třídy číslo 31512 do České Třebové - část Hliníky. Zde si všimla 51letá řidička osobního automobilu značky Peugeot 206 trojice koňů. Následně zastavila u pravého okraje. Jeden kůň se snažil peugeot přeskočit. Při tomto ale kopytem prošlápl čelní sklo a poškodil palubní desku. Poté zraněný utekl na neznámé místo," uvedl bližší informace k případu Pavel Ešpandr z orlickoústecké dopravky.
Po příjezdu hlídky policie na místo události se vyděšená řidička podrobila dechové zkoušce. Její výsledek byl negativní. "Společně se svojí 44letou spolujedoucí neutrpěly zranění. Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta ve výši 30 tisíc korun," doplnil Ešpandr.
Policisté po útočníkovi pátrali, ale v průběhu dne se nepodařilo zjistit jeho výskyt.