Legendární plochodrážní závod O zlatou přilbu klepe na dveře

Rok s rokem se sešel a už nám opět na dveře klepe pardubický plochodrážní víkend.

V pátek 30.9. od 17 hodin budou zápolit junioři ve 37. ročníku Zlaté stuhy. Mezi největší favority bude dozajista patřit dánský junior Lase Bjerre, který před rokem obsadil druhé místo a před dvěma lety vystoupil na bronzový stupínek. O umístění na nejvyšších příčkách budou chtít i určitě promluvit i čtvrtý z loňského roku Ludvig Lindgren ze Švédska, pátý Michael Hádek a šestý Tobiasz Musielak. Pardubičtí fanoušci budou držet palce domácímu Václavu Milíkovi.

Startovní listina závodu o 37. Zlatou stuhu juniorů:  1. BJERRE Lasse (Dánsko), 2. MILÍK Václav (ČR), 3. ČONDA Aleksander (Slovinsko), 4. MUSIELAK Tobiasz (Polsko), 5. HÁDEK Michael (ČR), 6. HELFER Marcel (Německo), 7. PEDERSEN Denis (Dánsko), 8. ČEJKA Roman (ČR), 9. SIMON Lukas (Polsko), 10. LINDGREN Ludvig (Švédsko), 11. HOLUB Jan (ČR), 12. GARITTY Jason (Anglie), 13. HUCKENBECK Kai (Německo), 14. PALOVAARA Victor (Finsko), 15. PIESZCZEK Krystian (Polsko), 16. AUTY Josh (Anglie), 17. BIRKS Ashley (Anglie),  18. VEVERKA Ondřej (ČR), 19. NAGY Patrik (Maďarsko), 20. DUDEK Michal (ČR),  R1 SMETANA Ondřej (ČR).

            Následující den v sobotu budou diváci od 12:30 na svítkovském oválu svědky třetího finálového závodu čtyřdílného seriálu o titul mistra světa jezdců do 21 let. První finálový závod v anglickém městě Poole se stal kořistí australského jezdce Darcyho Warda, který až v rozjezdu porazil Macieje Janowskeho z Polska a Dennise Anderssona ze Švédska. Ve druhém závodě v Holstedu dominoval Maciej Janowski, čímž se dotal do čela seriálu. Pro stříbrný věnec si v Dánsku dojel slovenský reprezentant Martin Vaculík. Dodejme, že do finálových závodů se neprobojoval žádný z českých reprezentantů, ale na divokou kartu se představí pardubický Václav Milík. Tento nadějný jezdec získal divokou kartu na poslední čtvrtý finálový závod, který se uskuteční v polském Gnieznu.

Průběžné pořadí po dvou ojetých finálových závodech: 1. Maciej Janowski 26. 2. Dennis Andersson 25. 3. Darcy Ward 23.  4.-5. Patryk Dudek (Polsko) a Martin Vaculík po 19, 6. – 7. Michael Jepsen Jensen (Dánsko) a Przemyslaw Pawlicki (Polsko) 18,  8. Bartosz Zmarzlik 13…..

Startovní listina třetího finálového závodu mistorvství světa jezdců do 21 let: 1. ANDERSSON Dennis (Švédsko), 2. KOVAČIČ Dino  (Chorvatsko),  3. MILÍK Václav  (ČR),  4. TARASENKO Vadim (Rusko),  5. ZMARZLIK Bartosz (Polsko),  6. PAWLICKI Przemyslaw (Polsko),  7. LOKTAJEV Oleksandr (Ukrajina),  8. PAWLICKI Piotr (Polsko),  9. FAJFER Oskar (Polsko), 10. WARD Darcy  (Austrálie), 11. JANOWSKI Maciej  (Polsko), 12. JENSEN Michael Jepsen (Dánsko), 13. VACULÍK Martin (Slovensko), 14. DUDEK Patryk (Polsko), 15. JENSEN Mikkel B. (Dánsko),  16. GUSTAFSSON Simon (Švédsko), náhradníci: 17. HÁDEK Michael (ČR), 18. Holub Jan (ČR)  
               V neděli 2.10. od 12:30 se už můžeme těšit na vyvrcholení pardubického plochodrážního víkendu – bojů o 63. Zlatou přilbu města Pardubic. Opět jako každým rokem se na svítkovském oválu představí plochodrážníci světové elity. I když letos neuvidíme například Hancocka, N. Pedersena či Crumpa, ale pohled na startovní listinu slibuje velmi napínavé a vyrovnané závody. Na startu nebudou chybět ani účastníci letošního Grand Prix Kenneth Bjerre z Dánska, Chris Harris z Anglie, Antonio Lindbäck a Fredrik Lindgren ze Švédska, který ve Vojensu před 14 dny obsadil třetí místo. Do seriálu Grand Prix letos nakoukli i Magnus Zetterström ze Švédska hájící v české extralize barvy pardubického klubu, Darcy Ward z Austrálie a Tai Wofinden z Anglie. Největším českým želízkem v ohni bude pardubický zkušený jezdec Aleš Dryml. Připomeňme si, že naposledy byl český jezdec ve finále v roce 2005, kdy Aleš Dryml obsadil třetí místo. O rok dříve dokonce stanul na stříbrném stupínku. Pro zranění budou na startu chybět dva pardubičtí závodníci Lukáš Dryml a Hynek Štichauer.

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVNÍ LISTINA ZÁVODU O 63. ZLATOU PŘILBU MĚSTA PARDUBICE


1

Zatím neobsazeno

2

SCHLEIN Rory (Austrálie)

3

WARD Darcy (Austrálie)

4

HAUZINGER Manuel (Rakousko)

5

KOVAČIČ Dino (Chorvatsko)

6

BJERRE Kenneth  (Dánsko)

7

KORNELIUSEN Mads (Dánsko)

8

Zatím neobsazeno

9

BARKER Ben (Anglie)

10

HARRIS Chris (Anglie)

11

WOFFINDEN Tai  (Anglie)

12

BUSCH Tobias (Německo)

13

HAUPT Roberto (Německo)

14

SCHULTZ Mathias (Německo)

15

WÖLBERT Kevin (Německo)

16

MAGOSI Norbert (Maďarsko)

17

COVATTI Nikolas (Itálie)

18

MILANESE Alessandro (Itálie)

19

BURZA Stanislav (Polsko)

20

KOSCIECHA Robert (Polsko)

21

PAWLICKI Piotr (Polsko)

22

PAWLICKI Przemyslaw (Polsko)

23

DUH Matija (Slovinsko)

24

VACULÍK Martin (Slovensko)

25

LINDBÄCK Antonio (Švédsko)

26

LINDGREN Fredrik (Švédsko)

27

ZETTERSTRÖM Magnus (Švédsko)

28

KARPOV Andrij (Ukrajina)

29

LOKTAJEV Oleksandr (Ukrajina)

30

KŮS Matěj (ČR)

31

DRYML Aleš (ČR)

32

FRANC Josef (ČR)

33

MÁLEK Martin (ČR)

34

MILÍK Václav (ČR)

35

SUCHÁNEK Tomáš (ČR)

36

ŠITERA Filip (ČR)

R1

PETRÁK Jaroslav (ČR)

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

Leoš Baroň