Loupežné přepadení banky ve Chvaleticích. Nepoznáváte pachatele?

Ve středu po 16. hodině  došlo ve Chvaleticích k loupežnému přepadení peněžního ústavu. "Pachatel přišel do pobočky, usedl ke stolečku a obsluze předložil papír, na kterém bylo napsáno, že jde o loupež a mu má vydat peníze," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Poté ukázal zbraň se slovy, že je nabitá. Obsluha měla obavu o své zdraví a pachateli vydala část peněz. "Pro pachatele se to zdálo být málo, ale v ten okamžik přišel další klient. Toho se zřejmě mladý muž zalekl a odešel," popsala situaci mluvčí.

Na sobě měl pachatel modré riflové kalhoty, černou rozepnutou bundu s kapucí, tmavý batoh a na hlavě měl basebalovou čepici. Jeho věk kriminalisté odhadují tak do 25 let.

Při přeadení nebyl naštěstí nikdo zraněn. Fotografie pachatele, kterou zachytily bezpečnostní kamery, by mohly pomoci k vypátrání lupiče.

Pokud někdo mladého muže poznáte, kontaktujte pardubické policisty. K tomu můžete využít i bezplatnou linku tísňového volání 158. "Za vaši pomoc předem děkujeme," uzavřela mluvčí. Bude-li pachatel dopaden, hrozí mu až 10 let odnětí svobody.