Lupiče při vykrádání restaurace vyrušila hlídka a zadržel ho policejní psovod

 

Třiadvacetiletý muž z Ostravy měl včera krátce po půlnoci pořádnou smůlu. Rozhodl se totiž trochu si polepšit. Jenomže místo toho, aby řádně pracoval, vydal se na lup.

"Vybral si jednu z místních restaurací v Ústí nad Orlicí a dvě hodiny po půlnoci se dal do práce. Na staveništi v centru města našel šroubovák a další nářadí, pomocí kterého se dostal oknem dovnitř. Ve výčepu našel necelých 500 korun, které sebral, z police si ještě přibral dva energetické nápoje a známou cestou se chystal restauraci opustit," řekla dnes Eva Sichrová z ústeckoorlické policie.

Štěstí mu ale příliš nepřálo. Ve chvíli, kdy vyskakoval z okna, jela okolo policejní hlídka. Mladý muž se dal na útěk. Na výzvy policejního psovoda nereagoval, přeskočil plot u jednoho z rodinných domků a snažil se schovat na terase. Marně. Policisté ho dostihli a zadrželi.

Dalším šetřením podle mluvčí vyšlo najevo, že se muž za podobnou trestnou činnost v nedávné době se zákonem již potýkal. "Policisté mu ještě včera sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který by mohl tentokrát strávit až dva roky za mřížemi," uzavřela mluvčí.