Marihuana v Pardubicích

 

V těchto dnech sdělili pardubičtí kriminalisté obvinění dvěma mužům z Pardubic, kteří měli nabízet hostům jedné dubinské restaurace marihuanu.

 K tomuto zjištění přišli policisté z Obvodního oddělení Pardubice 3 tak trochu náhodou. Původní oznámení, které10. listopadu letošního roku přijali, se týkalo hádky a ztráty mobilního telefonu. Jakmile přijeli na místo, místo ztraceného telefonu našli u jednoho muže, na základě svědeckých výpovědí hostů restaurace, sáček, jehož obsah vypadal jako dávky marihuany. 

 Jak ke všemu třiatřicetiletý muž přišel, to má také zajímavou historii. Měl sedět u baru, a když došlo na placení, zjistil, že nemá na útratu. Proto nejspíš zavolal svému o pět let staršímu kamarádovi, aby mu přinesl potřebné peníze. Místo nich ale dostal několik balení marihuany s tím, že je má prodat. Díky prodeji tak měl získat peníze na svoji útratu. Obchod se však vůbec nezdařil. Policisté ho vyzvali, aby látku vypadající jako marihuana dobrovolně vydal. Ten tak učinil a celý obsah putoval na expertízu. Muž, který byl v podnapilém stavu skončil na protialkoholní záchytné stanici, kde z rozhodnutí lékaře zůstal do vystřízlivění.
 Díky výsledkům znalecké expertízy se policistům potvrdilo, že se skutečně jednalo o 22,9 g marihuany, která obsahovala 4,35% THC.
Vzhledem k tomu byli oba muži v těchto dnech obviněni z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů, za což jim hrozí až pět let odnětí svobody.