Na Hradecké sportovní hry přijede na pět stovek dětí, a to i ze zahraničí

 

Dnes (26.5.) a zítra bude východočeská meteropole hostit jubilejní desátý ročník Hradeckých sportovních her mládeže, kterých se zúčastní stovky dětí nejen ze zdejších základních škol, ale rovněž žáci ze škol z italské Alessandrie a německého Giessenu. To jsou podle odborného asistenta námstka hradeckého primátora Petra Neckaře partnerská města Hradce Králové.

Letošní hry, které jsou zaměřeny na atletické a plavecké disciplíny, ve středu v 8 hod. na stadionu TJ Sokol Hradec Králové slavnostně zahájí náměstek primátora Martin Soukup. „Kromě sportovních aktivit na děti z partnerských měst čeká bohatý doprovodný program. Prohlédnou si různé zajímavosti města. Navštíví například Bílou věž, podívají se do Obřího akvária a na vodní elektrárnu Hučák,“ řekla Alena Synková, vedoucí magistrátního odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Dodala, že pořadatelem her je statutární město Hradec Králové.

Na startovní listině je zhruba 500 dětí, které se zapojí do různých disciplín. Soutěžit se bude například v běhu, skoku vysokém, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a v plavání. „Cílem celého klání je především podpora zájmu dětí o sport. Žáci našich škol budou moci porovnat svou sportovní výkonnost s výkonností jejich vrstevníků z našich partnerských měst, budou mít také možnost navázat přátelské kontakty s dětmi ze zahraničí,“ uvedl náměstek primátora Martin Soukup.