Na Slezském předměstí v Hradci Králové nepoteče dva týdny teplá voda

Rekonstrukce horkovodního potrubí zkomplikuje na následujících čtrnáct dní život lidem na Slezském předměstí v Hradci Králové. Na Gagarinově ulici přeruší oprava opatovické elektrárny ve dnech 7. – 21. června přívod tepla a teplé vody. Společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové, která dodává tepelnou energii ve městě ke koncovým zákazníkům, se podle svého ředitele snaží občanům v této situaci pomoci.

„Informační dispečink společnosti je připraven a každý den zjišťuje ze strany opatovické elektrárny, která opravu vlastních technologií provádí, podrobné informace pro občany. Chceme jim v této ztížené situaci vyjít maximálně vstříc, aby se jich to pokud možno co nejméně dotklo,“ vysvětluje ředitel THHK Jiří Seidler.

A jaké jsou nejčastější dotazy na dispečink Tepelného hospodářství? „Lidé se například s námi radí, jakým způsobem mají co možná nejlevněji ohřívat teplou vodu. Většinou chápou, že jde o nutnost, která služby do budoucna zkvalitní a pomůže předejít haváriím,“ dodává Jiří Seidler. Ulice, kterých se přerušení dodávek tepla a teplé vody bude týkat: - Gagarinova (od Severní, část ulice) - Markovická (od Myslivečková) - Myslivečková (mezi Gagarinovou a Markovickou) - Severní (obě strany od Lužického, směrem do města)