Na Svitavsku zabil cyklistu a ujel. Policisté ho ale vypátrali na Blanensku.

 

Před spravedlností unikal muž středního věku, který měl v pátek 6. dubna 2012 kolem deváté hodiny večer na Jevíčsku při dopravní nehodě srazit cyklistu. Zraněného nechal bez pomoci, s vozem ujel ještě několik set metrů dále od nehody, následně jej odstavil a utekl.

"Zraněný cyklista bohužel zemřel na místě. Po muži za volantem bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Vypátrat se ho podařilo policistům z Blanenska. V současné době je muž umístěn v policejní cele a čeká na verdikt soudu, zda bude stíhán vazebně, či vyšetřován na svobodě," uvedla dnes mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Dodala, že komisař Služby kriminální policie a vyšetřování ve Svitavách muže obvinil ze spáchání několika přečinů a to usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

"Proč právě maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání? Jelikož byl muži soudem uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a to do ledna roku 2014. V případě prokázání viny může soud obviněnému uložit trest odnětí svobody až na šest let," uzavřela policejní mluvčí.