Narkoman po zběsilé jízdě skončil s automobilem v hromadě písku jak pštros

 

Havárie osobního automobilu Peugeot zaměstnala dopravní policisty na Chrudimsku. Devětadvacetiletý řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu pravotočivou zatáčkou v obci Závratec najel na pravou krajnici.

"Následně projel pletivovým oplocením na pozemek domu, kde poškodil živý plot a strom švestky. Vozidlo se nakonec zastavilo až o hromadu písku, do které najelo," přiblížil událost Lukáš Maier z chrudimské policie.

Alkohol byl podle něj u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. "Jinak to však dopadlo při testování na omamné a psychotropní látky – provedený test poukázal pozitivní hodnoty na cannabis a amfetamin. Policistům totiž neušlo, že se v havarovaném vozidle nacházelo několik pohozených použitých stříkaček," dále řekl mluvčí.

Dodal, že v průběhu vyšetřování nehody vyšlo najevo také to, že mladík není držitelem žádného řidičského oprávnění. "Vzhledem k tomu, že se řidič při nehodě zranil, byl převezen k ošetření do nemocnice. Zde se také podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Na vozidle byla způsobena škoda ve výši dvacet tisíc korun," uzavřel policista.