Nové koupaliště v Hradci Králové se veřejnosti otevře na konci května

Práce v areálu Koupaliště Flošna finišují. Na konec dubna je naplánována kolaudace. Oficiální slavnostní zahájení první plavecké sezony, v rámci kterého si veřejnost bude moci prohlédnout veškeré prostory koupaliště, se uskuteční 20. května. Samotné plavání a využívání atrakcí bude veřejnosti umožněno již o den později - od pátku 21. května. Nicméně pokud kolaudace dopadne zdárně a bude hezké počasí, je možné, že se první plavci na koupaliště dostanou v rámci zkušebního provozu už kolem 10. května.

 
Návštěvníci se mohou těšit na cenově příznivé vstupné. Základní celodenní plné vstupné na zbrusu novém Koupališti Flošna bude stát 90 Kč, děti do šesti let budou mít vstup zcela zdarma. Děti ve věku 6 – 15 let, studenti, důchodci nad 60 let a invalidní osoby (ZTP, ZTP/P) zaplatí za celodenní vstup jen 50 Kč. Zvýhodněné vstupné je připraveno i pro rodiny s dětmi, kdy se zvýhodněná cena bude odvíjet od počtu dětí. Navíc budou platit různé další slevy.
Pro návštěvníky koupaliště, kteří budou využívat čipové hodinky, které platí i v městských lázních, bude celodenní vstupné stát 80 korun. Stejnou částku zaplatí i návštěvníci, kteří zaplatí prostřednictvím městské karty. Ta tak bude mít využití nejen v autobusech městské hromadné dopravy, ale i na koupališti.
Na Koupališti Flošna pravděpodobně bude moci veřejnost uplatnit i slevy v rámci Rodinných pasů. „Slevové Rodinné pasy by měly na koupališti platit od 1. července. V současné době dojednáváme podrobnosti. Chceme totiž, aby Rodinné pasy neumožňovaly zvýhodněný vstup jen na nové koupaliště, ale také do našich ostatních zařízení – do padesátimetrového plaveckého bazénu a do aquacentra,“ uvedla Jaroslava Bernhardová, která je pověřena řízením Správy nemovitostí Hradec Králové.
„Přáli jsme si, aby ceník nového koupaliště byl pro návštěvníky co nejvýhodnější. Myslím si, že se ceny podařilo nastavit na příznivé úrovni a veřejnost jistě ocení i systém slev. Chtěli jsme také, aby tobogány a skluzavky mohli návštěvníci využívat zdarma, lidé tedy nebudou muset za jednotlivé atrakce nic připlácet,“ řekl primátor Otakar Divíšek