Patrik Božanič Ulrich vstupuje do showbyznysu melancholickým videoklipem

 

První videoklip ve své sólové tvorbě má za sebou pardubický šansoniér Patrik Božanič Ulrich. Natáčel se v Divadle Exil, kde zároveň působí jako herec a dramatik. Píseň Zaživa zřejmě nebude vyhledávána širokým publikem, ale autor a protagonista v jedné osobě doufá, že si beztak cestu k divákům a posluchačům najde.

"Není to můj typický hudební rukopis, ani typický šanson. Ale k této písni mám zvláštní vztah, protože ji hraju vždy jako první na koncertě. Proto je také podkladem pro první videoklip," přiblížil pozadí natáčení umělec. Patrik však úplný solista není, je obklopen mhoha interprety jeho písní a také hudebníky, kteří obohacují mnohdy prázdný part samotného klavíru.

"Instrumentaci kytarového partu a basy vytvořil v tomto klipu můj dlouholetý kamarád a spolupracovník Matouš Merta, je to dobrý kytarista i skladatel z kapely Concitare. Nejen kameramanům Bohoušovi a Romanovi proto patří velký dík," dodal. Ve videoklipu hraje kromě P. B. Ulricha rovněž jeho dlouholetý kolega a kamarád - režisér David Polách, který se ochotně ujal role uvaděče i vyhazovače v jedné osobě.