Plochá dráha Pardubice ve středu 19. května má první závod letošní extraligové soutěže

Po skvělém vítězném vystoupení na pražské Markétě je čeká souboj s celkem Plzně. Jezdci západočeského klubu překvapili ve čtvrtek večer na dráze obhájce titulu ze Mšena, kde sehráli velmi vyrovnanou partii a domácí museli o své vítězství bojovat až do samotného závěru.

 

 

 

Pardubický tým poprvé v letošní sezóně nastoupí výhradně se svými odchovanci. Do boje vyjede jak elitní dvojice bratrů Drymlových, tak i v letošní sezóně zatím na českých drahách vítězící Hynek Štichauer a v poslední době se lepšící Tomáš Suchánek. V základní sestavě nechybí ani junioři Václav Milík a René Vidner, v roli jistícího jezdce se představí Jaroslav Petrák. „Již před začátkem sezóny jsem deklaroval, že chci stavět na našich jezdcích, v Praze mi toto odhodlání pokazil sopečný prach, na domácí dráze však věřím, že kluci splní očekávání a vyhrajeme. Plzeň bude nepříjemný soupeř, ale věřím, že kvalita je na naší straně,“ říká manažer pardubických plošinám Lubomír Vozár.
Plzeň má velice mladý tým s kvalitní juniorskou dvojicí Michael Hádek, Jan Holub, tým určitě nasadí i dva kvalitní zahraniční jezdce ze své soupisky. Jejich jména však budou známá až v úterý odpoledne. V sestavě zřejmě nebude chybět ani dvojice Martin Gavenda, Pavel Ondrašík, jezdci, kteří jsou v Plzni na hostování z pražského Olympu.
Diváky do hlediště závodu, který začíná jak je v Pardubicích zvykem v 18 hodin láká nejenom premiéra nového systému extraligy ve kterém bojují v jednom závodě dva týmy, v každé rozjížďce vždy dva jezdci týmu proti sobě, dále nejlevnější vstupné v celé extralize (50 Kč, zlevněné 30 Kč a děti mají vstup zdarma), ale také možnost, že každý kdo si ve středu zakoupí vstupenku má možnost si na místě pořídit o 30% levnější vstupenku na víkendový závod české Grand Prix v Praze.