Podnikatel Joska vrací úder - obul se bez servítků do náměstka Tichého!

 

Moc a peníze, peníze a moc.

Jmenuji se Libor Joska a byl jsem dne 21.2. 2012 na tiskové konferenci v budově Pardubického kraje vyzván "chlapským" způsobem ke komunikaci v kauze místopředsedy ČSSD v Pardubickém kraji p.Petržílka, a to náměstkem panem Tichým Janem. Ač se s panem Tichým znám skoro 15 let, máme na sebe mobilní čísla a určitě si dovedeme zjistit maily (o poštovních adresách ani nemluvě), tak panem Tichým byl zvolen tento populistický a možná až komediantský způsob komunikace. Když jsem se dozvěděl o připravované tiskové konferenci ke kauze Petržílek, tak jsem ještě před začátkem této konference požádal mailem paní Navrátilovou o souhlas s mojí účastí na této tiskovce. Obdržel jsem vyjádření, že to není diskuzní pořad, ale tisková konference pana Tichého! Ptám se proto: Byla to tiskovka, nebo estráda za krajské peníze? Chtěl a chce pan Tichý znát odpovědi na položené otázky? Pokud ano, pak i za účasti tisku jsem na otázky mohl LIVE odpovědět. Není problém! Ale o to přece nešlo, viďte, paneTichý? Za pár dnů (sobota 25.2.) máte okresní primárky a možná docházejí síly a argumenty, možná Petržílkovi uměle vytvoření novodobí sociální demokraté z bohdanečska, kteří zvedají ruku za řízek a pivo, možná se vám bortí váš sen jak po zádech svých o hlavu až dvě větších nohsledů stoupáte do křesla hejtmana!

Vážení občané Pardubicka, nenechte se mýlit, panu Tichému vůbec nejde o to, aby dostal odpovědi na své otázky. Jen potřebuje zpochybnit, zdiskreditovat a prostě udělat cokoli, aby svým spolustraníkům před sobotou dokázal, že on ani Petržílek nic neudělali a za vše můžu já a mé nahrávky! Je to naprosto obyčejný a primitivní boj o vlastního voliče, protože a díky bohu se objevila vlastní socialnědemokratická opozice proti jeho plánům na ukradení moci. Jen krátce k těm otázkám. Pan Tichý a jeho právní poradci dobře vědí, že na tyto otázky v době policejního vyšetřování nemohu veřejně odpovídat, je to jen - jak jsem již psal - populisticko volební tah. Na druhé straně téměř na všechny otázky jsem v nějaké formě již vypovídal na policii po mém oznámení celé kauzy, takže jednou se odpovědi dozvíte. A možná bude pan Tichý překvapen, kdy jsem se poprvé potkal s Petržílkem a že u toho byl právě i on a co po mě chtěli - a že na to jsou svědci. Dám mu malou nápovědu: bylo to v roce 2008. Dále si počkejme na uzavření celé kauzy Policií ČR. Poslední poznámka k otázkám je ta, že policie neshledala na mém postupu získání důkazů a způsobu nahlášení nic protiprávního.

Teď se přece jenom vrátím stručně k příčinám celé kauzy Petržílek. Úmyslně říkám k příčinám, jelikož vše, co se pak odehrálo a nyní odehrává, je již jen důsledek této příčiny. Takže je to hlavně o dvou lidech, a to Petržílek-Tichý a Tichý-Petržílek. Tyto dva dle mých znalostí spolupracují politicky minimálně právě od roku 2008, již tehdy Petržílek usilovně pracoval na tom, aby Tichého - již v té době málo oblíbeného - dostal na Kraj. Díky drtivému vítězství ČSSD v krajských volbách 2009 se to povedlo. Nyní jsme skoro o 3,5 roku dál a nové volby přede dveřmi. Někdy tuším v říjnu přichází oznámení nynějšího hejtmana pana Martínka, že již nebude kandidovat na hejtmana v Pardubickém kraji. Jeho očividně zaskočení straničtí kolegové nevědí, co dál a koho místo něj? A najednou se zrodí myšlenka: "Tichý hejtmanem!" Nejdříve zhrození vlastním výmyslem, ale pak unesení možností neomezené krajské moci, vrhá se duo Tichý-Petržílek tuto ještě v září nepředstavitelnou myšlenku a šanci realizovat! Rychle shání "spolupachatele" této - pro mnohé i z vlastní strany - nehoráznosti. Že to jsou lidé, kteří ho před dvěmi lety zradili při městských primárkách s Tauberem? Nevadí, teď pomůžou a on jim za to dá za odměnu třeba radního pro zdravotnictví - viďte, pane Křišťál, paní Zelenková a další? Vše jde jak po drátku. Pravidelné schůzky v Bohdanči u rybníku a už se dělí moc a budoucí kořist! A najednou Joska! Co ten nám dotoho má co kecat, nahrávat, vydírat! Nám, nedotknutelným!

Lehce odbočím: Určitě mi potvrdíte, že již staletí platí, že kdo má peníze, má většínou i moc - a kdo má moc, mívá lepší přístup k penězům! Vracím se k Petržílkovi - předrevoluční podvodníček a šikula, není divu, že i po revoluci a v nových podmínkách demokracie dokáže velice zručně získat pod svůj vliv širokou základnu straníků. Ale co se straníky, kteří poctivě poslouchají a na nic se neptají? Potřebuje k sobě druhého a třeba Tichého, s kterým může svoje ovečky zobchodovat. Tichý: nemírně snaživý a agilní človíček, který poznal, že politika a jeho zarputilost, drzost, arogance by mohla vytvořit silné spojení. Byznys už ho nebavil a hlavně - blíží se horší časy - tak šup do politiky. No a hlavně v době, kdy je v opozici, tak jeho zarputilost a negativismus začíná nést své ovoce. Vládnoucí politici z druhých stran ho začínají nesnášet, ale neumějí se mu správně postavit a čelit mu. Postupně získává převahu. Bohužel. No a teď už to můžeme spojit: Petržílek silou svých straníků má dostatek síly na to, aby dostal Tichého do křesla hejtmana. No ale zkušený Petržílek nic zadarmo nedělá, takže mu Tichý chtě nechtě, zaslepen možným křeslem hejtmana, nosí informace z různých obchodních případů na krajském úřadě, které se týkají naší firmy, a Petržílek se zkušeností letitého obchodníka již hravě vše převádí na drzé a samozřejmě nereálné požadavky na úplatky či pozornosti na moji osobu! Ano, jednoduché: ty, Tichý, mně budeš dávat informace z krajského úřadu, já si je přeměním na peníze a tobě za to zařídím nominaci na hejtmana, pak úspěch v okresních primárkách, pak krajských - a pokud napodzim vyhrajeme volby, tak jsi hejtmanem! Jednoduché: Peníze-Moc = Petržílek-Tichý. Nic víc, nic míň!

Možná trochu dlouhý příběh, ale jen jsem vám tím, milí spoluobčané, chtěl vysvětlit nějaké nezodopvězené otázky v kauze Petržílek - a hlavně říci, o co hlavně šlo a jde. Vidíte, že příčina není korupce nebo moje nahrávky či cokoli podobného, ale jen a jen touha po moci! Já jsem si do toho drze a nezvykle dovolil vstoupit oběma pánům a věřte, že to poslední dobou ani já ani firma nemáme úplně lehké, ale tak už to chodí. Na druhou stranu cítíme spoustu podpory, a to těší. Musím nutně říci, že to všechno okolo této kauzy není namířeno proti ČSSD, naopak. Ač já nejsem politicky nijak angažován, tak i tato strana má spoustu dobrých a šikovných politiků a udělala za uplynulé tři roky spoustu práce jak zde na Pardubicku, tak jinde. Bohužel i takovéto kauzy k životu patří. Víte, politik je věc či osoba všech voličů, je placen z našich daní, proto musí být připraven na kritiku a tvrdé hodnocení své práce. Jak ji přijímá pan Tichý? Odpověď nechávám na vás. Poslední věc. Již dlouho si kladu otázku, jaký je rozdíl v nezvládnutí situace v krajském zdravotnictví a odvoláním radní paní Tauberové a katastrofálním vyřešení optimalizace dopravní obslužnosti panem Tichým, radním pro dopravu? Kde je osobní odpovědnost tohoto člověka? Kdo celou optimalizaci odstartoval, kdo našel firmu Oredo, kdo jí zadal cíle a úkoly, kdo to zkontroloval, kdo jednal se starosty a jakým arogantním způsobem, atd.? Proč se k této věci vyjádřil pouze pan hejtman Martínek a řeší to za Tichého? Kde a proč se schovává pan Tichý, radní odpovědný za dopravu? Proč si nejde ráno stoupnout na zastávky a zeptat se občanů jak jsou spokojeni? Tak to tedy nevím. Asi nejsem sám, kdo by odpověď na rozdíl Taubrová - Tichý resp proč již dávno nebyl Jan Tichý odvolán z pozice radního pro dopravu?! Co vy na to pane hejtmane Martínku?

Mohl bych pokračovat, ale už toho nechám, jen jsem tímto posledním chtěl říci že já, Libor Joska, Jana Tichého za hejtmana nechci! Mám ale jenom jeden hlas . ! Já chci hejtmana, na kterého se můžeme spolehnout, který je vůdce, autorita, osobnost, má vzdělání, dobrá by byla zkušenost v politice, umí vidět do budoucnosti, má vizi pro náš kraj, je to reprezentant, umí komunikovat a chodit mezi lidi, atd. Prostě dobrý politik, dobrý člověk - a pak je vlastně úplně jedno z které je strany! Promiňte, asi jsem se zasnil, nebo ne? Přeji Všem lidem Pardubického kraje Vše dobré. Libor Joska Pardubice

P.S. Celá optimalizace dopravní obslužnosti pod taktovkou Jana Tichého vznikala převážně v době hospitalizace a nepřítomnosti pana hejtmana Martínka. Takže jinak řečeno, to byla taková maturita pana Tichého na variantu zda by mohl vykonávat funkci hejtmana sám. Vystavení maturitního vysvědčení a zda prospěl či neprospěl nechám na každém z vás . .

 

Nesestříhaná tisková konference náměstka Jana Tichého z úterý 21. února 2012

 

Další odkazy: skryté kamery podnikatele

http://www.youtube.com/watch?v=aKIBh5yTyvk

http://www.youtube.com/watch?v=go96p9Zaa8c