Policie v pohotovosti - chystá se pirátský koncert na střeše v Pardubicích

 

Hudební squat! Nic takového tu ještě nebylo! Dost bylo zatuchlých sálů, vezměme muziku ven. Tak tohle hlásají anonymní pořadatelé v Událostech na sociální síti Facebook. Policisté se akce tak vyděsili, že během týdne kontrolovali většinu plochých střech v centru Pardubic.

"Pojďme jim ukázat, že to jde i jinak! V pátek 18.6.2010 v 19:00 obsadíme střechu na Náměstí Republiky v centru Pardubic a odehrajeme na ní koncert. Jsme nezávislá skupina, nesloužíme žádné politické frakci, přinášíme jen hudbu k lidem. Může to někomu vadit… ale proč? To se ukáže… Přijďte nás podpořit!", dodávají pořadatelé a podle našich zdrojů už potvrdilo účast kolem čtyř set fanoušků všeho, co se nesmí.

TVPCE se podařilo vypátrat organizátory netradiční show, ale z jasných důvodu jejich totožnost neodhalí. "Doufáme, že počasí vyjde, když bude jen kapat, tak není problém to odehrát," říká jeden z nich s tím, že produkce by neměla přesáhnout jednu hodinu, takže kdo by chtěl netradiční akci shlédnout, musí si pospíšit. S přehledem pak i stihne koncert Tří sester v pardubickém pivovaru.