AKTUALIZOVÁNO DNES OTRAVA NA MORAVSKOTŘEBOVSKU Pozor na láhve s názvem „TUZEMSKÝ“ a „VODKA JEMNÁ“ od výrobce VAPA DRINK!

Náchodští policisté intenzivně prověřují veškeré okolnosti, které vedly k prvnímu potvrzenému případu otravy metylalkoholem, a to u 65letého pacienta, který je od neděle 21. 10. 2012 hospitalizovaný v nemocnici v Broumově. Muž je v tuto chvíli podle sdělení lékařů naštěstí mimo ohrožení života.

"V místě bydliště poškozeného muže jsme okamžitě zajistili zbylý pančovaný alkohol. Zároveň jsme s okamžitou platností zakázali jeho další prodej v obchodě v obci Starostín, kde příbuzní poškozeného muže půllitrové lahve s 40% alkoholem s názvem „TUZEMSKÝ“ a „VODKA JEMNÁ“ od výrobce VAPA DRINK zakoupili," řekla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková. Všechny zajištěné láhve

byly podle její informace opatřeny kolky. "Informaci o hrozbě, kterou představuje případná konzumace tohoto alkoholu, jsme okamžitě předali cestou obecních úřadů občanům Starostína a okolí. Kriminalisté zároveň ještě téhož dne zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti," dále uvedla policejní mluvčí.

Dodala, že případ je v prvopočátku šetření a z taktických důvodů k němu nelze v tuto chvíli sdělovat více informací. Pracovníci celní správy zajišťovali až do večerních hodin v prostorách obchodu všechny další láhve alkoholu, který by mohl obsahovat jedovatý metylalkohol.

"Jednou z velmi důležitých součástí vyšetřování jsou pro nás informace, kolik bylo závadného alkoholu prodáno a kam. V daném případě úzce spolupracujeme s Krajskou hygienickou stanicí, Celní správou, Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí a dalšími kontrolními subjekty. Důrazně varujeme veřejnost před konzumací alkoholu v láhvích, jejichž fotografie zasíláme v příloze," zdrůraznila závěrem Ježková.

AKTUALIZACE
"V souvislosti s vyšetřováním jiné trestní věci jsme včerejšího dne z důvodů zjištění hladiny alkoholu v krvi převezli do zdravotnického zařízení 54letého muže z Moravskotřebovska, sdělila dnes mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Následně bylo podle ní u muže zjištěno, že jde o podezření z otravy na metylalkohol. Muž je nyní hospitalizován v olomoucké nemocnici. "Jelikož je případ v prověřování, nemůžeme prozatím poskytnout jakékoli bližší informace," dodala Štegnerová.