Premiér postoupil petici za záchranu Ježíška Ministerstvu kultury

 Celý měsíc prosinec vyzývala parta studentů a mladých nadšenců český národ k uvědomění a připomenutí tradičních Vánoc a jejich symbolu Ježíška jakožto jediného dárkonoše v Čechách. Podpory se jim dostalo od více jak 35 000 lidí, kteří se podepsali pod internetovou petici nebo se přidali mezi fanoušky na stránkách Zachraňte Ježíška na Facebooku. Před Vánoci se autoři projektu vydali na Úřad Vlády ČR, kde petici s dopisem předali premiérovi. Snažení studentů bylo vyslyšeno, pan premiér Fischer předal petici Ministerstvu kultury, které se jí bude v následujících dnech zabývat.

            „Velice nás těší, že pan premiér podstoupil petici Ministerstvu kultury, které se bude záchranou Ježíška a českých zvyků a tradic zabývat. Lepší odměnu za naše snažení jsme si nemohli přát,“ s nadšením sdělil výsledky akce autor projektu Adam Dušek. „Tohoto výsledku bychom však nedosáhli bez 35 000 lidí, které se k nám v průběhu jednoho měsíce přidávali nejen z České republiky, ale i z většiny zemí v Evropě, ze Spojených států, Kanady a Austrálie,“ dodal Dušek.
            Součástí letošní akce byla i sbírka, jejíž výtěžek bude předán dětem z brněnské onkologie, které si zaslouží náš zájem a naši pomoc. Do dnešního dne přispělo 585 dárců celkovou částkou 28 234 korun. Suma bude využita k zakoupení flexibilního transportního monitoru vitálních funkcí, určeného pro jednotky intenzívní péče, transport, emergency a dospávací pokoje.         
Projekt Zachraňte Ježíška vznikl na podporu českých tradičních Vánoc, které se pomalu vytrácejí z našich životů. Tato myšlenka byla šířena skrze média, osobní setkání s příznivci v desítce měst po celé republice a pomocí sociálních sítí. Podle organizátorů tak boj s americkými vlivy v naší kultuře letos dopadl na výbornou.