Řidič taxi zabil cyklistku, pak narazil do zdi domu

Náchodsko - Tragicky skončila dopravní nehoda osobního auta a cyklistky. Řidič v odpoledních hodinách v Poříčské ulici ve Velkém Poříčí srazil cyklistku a následně narazil do zdi domku u silnice. Z auta ho museli vyprostit.


U nehody okamžitě zasahovali hasiči, byl povolán také vrtulník leteckých záchranářů. "Hasiči likvidovali následky dopravní nehody vozidla VW Sharan a cyklistky. Vozidlo následně narazilo do zdi. Těžce zraněného řidiče hasiči vyprostili z vozidla a předali do péče ZZS Náchod. Cyklistka nehodu nepřežila," uvedl operační náchodských hasičů Jaroslav Ročeň. 

Policie dodáva: K nehodě došlo ve Velkém Poříčí v Poříčské ulici šest minut po půl čtvrté odpoledne. Smrtelnému nárazu nejprve předcházela drobná kolize o patnáct minut dříve. Řidič vozidla VW Sharan, 27letý muž,  tou dobu projížděl Velkým Poříčím na Hronov. Podle zjištěných informací už tehdy jel rychle a riskantně, přitom ohrozil protijedoucí Peugeot a poškodil mu zpětné zrcátko. Po kolizi nezastavil, ale pokračoval v jízdě na Hronov.  Řidič Peugeotu otočil vůz a nebezpečně jedoucího řidiče dojel. Ten však místo omluvy otočil auto a vyrazil zpět na Velké Poříčí. Tam při zběsilé jízdě pravotočivou zatáčkou v místech před prodejnou Obklady a dlažby vjel do protisměru a doslova smetl ze silnice protijedoucí cyklistku, 58letou ženu. Náraz odhodil jízdní kolo s cyklistkou několik metrů do přilehlého parčíku. Cyklistka utrpěla velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla.
 
Řidič osobního vozu pak pokračoval v jízdě do boční ulice, kde vjel do zahrady a následně do zděné kůlny u domu, kterou napůl zbořil. Tam teprve zůstal zaklíněný automobil stát. Těžce zraněného řidiče museli ze zdemolovaného vozu vyprostit hasiči, následně jej transportoval vrtulník do hradecké fakultní nemocnice. Vzhledem ke zraněním nebyla zkouška na alkohol provedena na místě, ale řidiči na zjištění, zda byl či nebyl pod vlivem omamných látek, lékaři odebrali krev a moč. Hmotná škoda na jízdním kole a automobilu byla odhadnuta na 207.000 korun.