TV Genus plus ve spolupráci s TV Pardubice dnes zahajuje vysílání!!! V 17.30 h.

 

 

GENUS TV a.s., licencovaný provozovatel regionálního televizního vysílání, zahajuje dnes ve spolupráci s TV Pardubice v 17.30 hodin vysílání svého celodenního programu s názvem GENUS PLUS. Nová regionální televize vysílá na 60. kanále multiplexu 3 šířeného z vysílačů Ještěd a Černá Hora. Televize GENUS PLUS nahrazuje v televizním éteru R1 GENUS, která i pod jinými názvy patnáct let vysílala na Televizi Prima. S touto celoplošnou televizí sdílel Genus vysílací kmitočty. S digitalizací televizního vysílání se takový model zcela přežil a obě televizní společnosti vykročily vlastní cestou.

GENUS PLUS nyní vysílá nejen v domovském Libereckém kraji, ale i v krajích Královéhradeckém, Pardubickém a Středočeském. Svým signálem pokryje přes 1,5 miliónu diváků a 15 procent území České republiky. Nová televize je třetí v pořadí, která využila nabídky operátora multiplexu 3, společnosti CDG (vlastní ji České radiokomunikace, a.s.) a začne šířit celodenní terestrický regionální program z velkých vysílačů. První v pořadí byla pražská TV Metropol, druhou byla plzeňská ZAK TV. Ta byla až do konce roku stejně jako GENUS součástí televizní „primácké“ sítě R1 a začala vysílat 15. ledna.

Vysílání GENUS PLUS zahájí situační sestřih pořízený během přestavby studia a zázemí televizní firmy. Kompletní přerod z dvacetiminutového na non-stop vysílání se musel stihnout za jediný měsíc. Odlehčenější žánr poté nahradí kontaktní pořad Zprávy o zprávách, které jsou pozvánkou na hlavní zpravodajskou relaci. Má stopáž prodlouženou na 20 minut a zůstal jí léta zažitý název MINUTY REGIONU. Startuje v osvědčených 17.40 hodin. Po regionálním zpravodajství přijde na řadu publicistika, která tvoří větší část premiérové části vysílání GENUS PLUS. V ní se budou střídat tematicky zaměřené magazíny, rozhovory a ankety.

V první fázi jsou připraveny lifestylové pořady na téma zdravotnictví, zákony, hobby i hudba. Jejich zaměření odpovídají názvy jednotlivých cyklů, například Toulky, Bestiář, Mazeeec, Rock Fun, Stetoskop, Paragrafy a další. Chybět nebudou ani rozhovory a ankety. Politickým tématům patří pořad Interview. Nepříliš vážné povídání u kávy s těmi, kteří mají co říci, je zařazeno do pořadu EsPREESSo. Premiérový blok vysílaný od 17.30 do 19 hodin doplní i Minuty z archivu, nezbytná reklama a teleshopping. Devadesátiminutovka se v následujících hodinách dočká reprízy a následujícího dne i aktualizace. Od rána poběží pohyblivé headline-zpravodajství. Aktualizované zpravodajské relace s prostým názvem Zprávy GENUS PLUS nasadí v 10 a 13 hodin. Od 16 hodin pak chce odvysílat záznamy akcí a nesestříhané materiály bez komentářů. Divák tak dostane možnost udělat si vlastní úsudek o zaznamenaných událostech.

V 17.30 hodin pak začne vysílání premiérového bloku. Toto schéma platí pro všední dny, víkendové vysílání bude prozatím sestaveno z reprízovaných bloků. GENUS TV a.s. dnes začíná psát novou kapitolu ve své osmnáctileté historii. Z původně postprodukčního studia se postupně propracovala k vlastnímu vysílání (pod názvem GTV) a posléze svůj osud spojila se sdíleným vysíláním na Televizi Prima (R1 GENUS). 1. února začíná úplně znovu. S osvíceným akcionářem v obchodním rejstříku (S group Holding, a.s.) a s léty prověřeným krédem: Hodnota firmy je v hodnotě lidí.

Mgr. Alena Roubalová předsedkyně představenstva a ředitelka GENUS TV a.s.