Údajný policista se po krádeži schovával na WC a pak vyskočil z vlaku!!!

Kuriózní případ pádu z jedoucího vlaku teď řeší policisté ve Svitavách. Přijeli totiž k případu, kde si muž pádem způsobil poranění na hlavě, která si ale nechtěl nechat ošetřit a tvrdil, že potřebuje odcestovat do Brna a že pouze na zastávce upadl. "O skákání z vlaku nebyla ani řeč. Když přijelo vozidlo rychlé záchranné služby, odmítal jakékoli ošetření a nechtěl se nechat převézt do nemocnice. K záchranářům se měl chovat agresivně a tak byla ze strany policie při převozu nutná i asistence," řekla Anna Štegnerová ze svitavské policie.

Jak doplnila, po ošetření v nemocnici měl muž ovšem náramně na spěch a podepsal propouštěcí revers. Jenže tento prapodivný případ měl dohru. Policisté se postupně dozvídali informace, že muž ve vlaku se měl vydávat za policistu a chtěl kontrolovat jednoho z cestujících. "Žádný doklad o tom, že je policista ovšem nepředložil. Cestující přesto muže v civilu následoval a z kapes si vyndal mobilní telefon a finanční hotovost. S těmito cennostmi muž vydávajícího za policistu odešel. Teprve až po chvíli cestujícímu došlo, že byl vlastně okraden," uvedla policejní mluvčí.

Podle jejích slov muž okamžitě svůj příběh sdělil vlakvedoucímu a ten společně s průvodčí a okradeným cestujícím hledali onu osobu. Ta byla uzamčena na toaletě. "Po naléhání přítomných muž z toalety vyšel a nakonec odcizené cennosti vrátil. Po sdělení, že případ bude oznámen na policii, muž vyskočil z vlaku," objasnila důvody záhadného pádu Štegnerová.

Svitavští policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. Pokud se prokáže, že má podobných případů na svědomí více, může být jeho jednání překvalifikováno na trestný čin. (ilustrační foto PČR)