Vodáci závodili v mrazech - ani vánice jim nevadila - na Choceňském bubnu

Jubilejní desátý ročník Vodáckého dne v Chocni nepřekazila ani sněhová vánice, ani teplota vzduchu i vody mírně nad nulou. V sobotu se osmnáct statečných postavilo na start desátého Choceňského bubnu. Na svých kajacích nejen skákali z dvoumetrového jezu, ale absolvovali i „funslalomovou“ dráhu. Nechybělo na ní ani přehození pádla přes 50. rovnoběžku, která Chocní prochází. Druhá část trati obnášela nelehký úkol vyškrábat se i s lodí na břeh a znovu překonat jez. Několik desítek diváků, zachumlaných do teplého oblečení, obdivovalo otužilé vodáky. Někteří neměli ani po celém těle neopren, a tak jejich nohy v kraťasech měly modrofialovou barvu. Zvítězit dokázal již poněkolikáté Jan Kolář z Jablonce nad Nisou.

Odpoledne Vodáckého dne bylo zasvěceno tříhodinovému maratonu dokumentů a filmů z objektivů cestovatelů. Tentokrát návštěvníky čekal návrat ke klasickému programu plného filmů z prostředí hor a divokých řek. Přehlídka nabídla sedmnáct snímků. Diváci viděli například krátký výřez z osmiměsíční cesty po Novém Zélandu, videopohlednici z mistrovství ČR v ledovém lezení na rychlost, umělecko-akční dokument o nových trendech v mono-cyklování, historický filmový dokument o stavu vodáctva v 80. letech, dokument o Korsice nebo představení projektu Návrat na Hliněnou řeku. 

V sobotu večer vyvrcholí Vodácký den v Chocni Vodáckým plesem. Jeho tradiční součástí byla i soutěž na veslařském trenažeru.