Východočeské divadlo Pardubice vás uvítá v nové divadelní sezóně

Východočeské divadlo Pardubice vás uvítá v nové divadelní sezóně

 

 

Pardubické Východočeské divadlo 1. září zahájí svou 102. divadelní sezónu – prvním představením sezóny bude premiéra dobrodružné parodie Tajemný hrad v Karpatech v režii Jiřího Seydlera, kterou „přenášíme“ z Kunětické hory, kde se v červnu s úspěchem představila divákům.

28. září se na jeviště Městského divadla v obnovené premiéře vrátí úspěšný muzikál My Fair Lady v režii Petra Novotného, ve kterém po mateřské dovolené v hlavní roli opět zazáří Petra Janečková.

Upozorňujeme, že i během září si můžete zakoupit cenově zvýhodněné ABONMÁ NA DIVADELNÍ SEZÓNU 2011/2012 – jedná se o premiérové předplatné P1 a P2, předplatné na veřejné generálky VG a juniorské abonentky J, L, S, Z, K, M, N, R.

Nová sezóna nabídne velmi bohatý repertoár, těšit se můžete na autorskou hru o Velké pardubické Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase, romantickou tragédii Zvoník Matky Boží, muzikál Zpívání v dešti, komedii Penzion pro svobodné pány, antickou tragédii Trójanky, čtyři komedie v jedné S cizí dámou v cizím pokoji a soudní drama Dvanáct rozhněvaných mužů. V dramaturgickém plánu však během prázdnin došlo k jedné změně, vzhledem k ohromnému zájmu diváků o plenérová představení slibovaný titul Dům v šedesátých – Dnes naposled! nahradí Shakespearova komedie Sen noci svatojánské, kterou odpremiérujeme na Kunětické hoře!

Prvním bonusem pro nové i stávající předplatitele je pozvání na Francouzský den, který se uskuteční 10. září na Dostihovém závodišti a předznamená téma první premiéry. Vstupenky do lóže Východočeského divadla je možné vyměnit za kupóny u abonentních vstupenek v předprodeji divadla.
Východočeské divadlo kromě sezónního předplatného nabízí i oblíbené KUPÓNOVÉ PŘEDPLATNÉ, které umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení dle vlastního zájmu.

Divadlo však pamatuje i na své nejmenší diváky, pro které opět připravilo POHÁDKOVÉ PŘEDPLATNÉ se čtyřmi zbrusu novými pohádkami.

Více informací o nových titulech i předplatném získáte v předprodeji divadla, na tel. č. 466 616 432 či na www.vcd.cz.

 

<!--[if gte mso 9]>

Normal
0
21


<![endif]-->

Východočeské divadlo Pardubice

týdenní program

 

 

Čtvrtek 1. 9. Od 19.00 hodin v Městském divadle zahajuje Východočeské divadlo svou 102. divadelní sezónu. Prvním představením bude premiéra dobrodružné parodie Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. C), která se divákům představila již v červnu na Kunětické hoře. Hru podle Julese Verna pro pardubické divadlo napsal dramaturg Tomáš Syrovátka. V režii Jiřího Seydlera v hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h. Do srdce země legend – do kraje Drákulova – zavítá na své cestě svéráznou východní Evropou hrabě Telek a na své pouti potká řadu podivínů a ještě více překážek a záhad…

 

Pátek 2. 9. Od 19.00 hodin vás v Městském divadle pobaví parodie podle románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech (abo. sk. E) v režii Jiřího Seydlera. Těšte se na neohroženého hraběte Teleka, jeho světem protřelého sluhu Roczka, krásnou pěvkyni Stillu a její karpatskou dvojnici Stázu či na tajemného barona Görtze a šíleného vynálezce Orfanika v pardubickém zpracování známého příběhu s typicky českým humorem a operní árií na rtech. V hlavních rolích hrají Miloslav Tichý, Jiří Kalužný, Martina Sikorová, Josef Vrána a Ladislav Odrazil j. h.

 

Sobota 3. 9. VČD nehraje! Dopoledne v divadle probíhají zkoušky inscenací Utíkej, Váňo, utíkej! a Zvoník Matky Boží a večer se zde uskuteční oprašovací zkouška muzikálu Muž z kraje La Mancha.

 

Neděle 4. 9. VČD nehraje!

 

Pondělí 5. 9. VČD nehraje!