Známý pardubický rančer zvaný Indián chce do reality show Farmář hledá ženu

 

Známá postavička východních Čech - rančer Jan "Indián" Pokorný se chce zúčastnit druhé řady reality show TV Prima Farmář hledá ženu. Chtěl to zkusit už v první řadě, ale casting mu zkomplikovala účast v soutěži Hádej, kdo jsem. Bez šancí projít castingem rozhodně není, má za sebou dost zážitků, prošel si protialkoholickou léčebnou a pro osamělé ženy může být právě jeho znovunalezený styl života velmi atraktivním, stejně jako pro vedoucí managery projektu.

Jan Pokorný vystudoval obor zootechnik v Chrudimi a v 47 letech je rozvedený a má dvě děti. Po absolvování střední zemědělské školy absolvoval základní vojenskou službu pak až do roku 1990 pracoval jako číšník "Od té doby začaly mé potíže s alkoholem, které jsem ukončil v roce 1993 v protialkoholní léčebně Želiv. V té době jsem se rozhodl změnit svůj život a vrátit se ke svému dětskému snu být farmářem," říká otevřeně rančer.

Koupil si starou hájenku a tam si pořídil pár chovných klisem a hřebce plemene Paint Horse. "V roce 2004 mně hájenka kompletně vyhořela a byl jsem nucen své farmářské aktivity přestěhovat," pokračuje Indián. "Využil jsem možnosti pronájmu pozemků pod hradem Kunětická hora u Pardubic, kde jsem během roku vybudoval na několika hektarech stávající farmu plus obory s divokými zvířaty," pokračuje.

V současné době chová koně plemene Paint Horse, africké osly, skot, zubry, daňky, muflony, karpatské jeleny, ovce, kozy a australské honácké psy. "Rád bych se seznámil prostřednictvím pořadu Farmář hledá ženu s příjemnou ženou stejného ražení," uzavírá Pokorný.